Що таке молодіжні центри чи простори та чому вони є дієвими майданчиками розвитку? Про це і не тільки йшлося під час серії тренінгів від комунальної установи «Волинський обласний молодіжний центр». Заходи відбулися протягом квітня у Любомлі, Володимирі-Волинському та Нововолинську для представників Вишнівської, Головненської, Рівненської, Шацької, Любомльської, Устилузької, Зимнівської, Павлівської, Іваничівської, Поромівської та Литовезької громад.
«Нині на Волині працює 11 молодіжних центрів та просторів. Одне із завдань нашої роботи сприяти збільшенню кількості таких інституцій. Щоб мотивувати громади до цього, ми, за сприяння Асоціації Місцевого Самоврядування «Прибужжя» та депутата Волинської обласної ради Андрія Бокоча, організували ці навчання», – розповідає тренерка заходів, в.о. керівника КУ «Волинський обласний молодіжний центр» Яна Романюк.
Участь в тренінгах також взяла заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, яка у форматі онлайн-включення розповіла про пріоритети Національної молодіжної стратегії України до 2030 року. Особливу увагу вона звернула на роботу молодіжних центрів. Адже за її словами, це осередки результативної роботи з молоддю.
Чому стільки уваги приділяється саме цим інституціям? Практика показує, що їх підходи в діяльності не лише сприяють розвитку лідерський якостей та самоосвіті, а й цікаві для молоді. У тих громадах, де такі центри створені, вони системно організовують різноманітні заходи, продукують нові ідеї, працюють над вирішенням актуальних проблем, роблять дозвілля молодих людей більш змістовним. Саме тому важливо, щоб їх кількість збільшувалася.
Під час цих поїздок, окрім тренінгів, Яна Романюк зустрілася з активною молоддю Володимира-Волинського та Нововолинська, яка розповіла про те, що їм не вистачає для кращого розвитку. Багато із сказаного є співзвучним з роботою молодіжних центрів.
«Практику таких поїздок ми продовжуватиму й надалі. Найближчим часом хочемо організувати тренінги для зацікавлених ініціативних груп з Луцького району, а також будемо далі працювати з тими громадами, представники яких уже були на наших навчаннях. Довготермінова мета нашої роботи – це створення молодіжних центрів у кожній волинській громаді. Зробити це не просто, але можливо. Такі тренінги, які відбулися у Любомлі, Володимирі-Волинському та Нововолинську – це лише перші кроки. Далі буде», – зазначає Яна Романюк.