фото «Суспільне Волинь»
Відстеження фактів підпалу сухої рослинності та інших кризових еко-ситуацій на території Рожищенської громади (стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки, повені) тепер стане ефективнішим завдяки ініціативі «Екологічний патруль». Реалізовується вона в рамках проєкту «Долучайся, створюй, взаємодій: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад» від Міжнародної організації з міграції.
«У березні цього року ми виграли грант на організацію серії заходів у сфері охорони довкілля. Було закуплено різноманітну техніка та інвентар, які допомагають нам моніторити ситуацію в громаді щодо різних кризових екологічних ситуацій. Як приклад, разом з рятувальниками, поліцією, екологами, органами місцевого самоврядування або самі, завдяки придбаному дрону, нині ми відслідковуємо факти підпалів сухої рослинності. Такий спосіб дозволяє не лише швидко побачити, де відбувається загоряння, а й краще відстежити паліїв», – розповідає голова ініціативної групи цього проєкту, координатор Молодіжного простору у м. Рожище «City life» Віталій Шевченко.
Частина команди проєкту – школярі. Тому, «Екологічний патруль» не лише допомагає у вирішенні актуальних проблем довкілля, а й сприяє вихованню екологічної свідомості у місцевої молоді.
Моніторинг кризових еко-ситуацій – це далеко не всі заходи проекту. 10 квітня на території Рожищенської громади відбулося прибирання міського парку та прибережної території річки Стир. Також в рамках діяльності «Екологічного патруля» планується організація виховних годин для школярів та вихованців дитячих садків; ведеться робота над створенням мобільної фотовиставки щодо наслідків підпалу сухої рослинності; відбувається зйомка, монтаж та поширення тематичних відео-роликів на екологічну тематику.
«Стан довкілля залежить не лише від дій влади або роботи підприємств, а й від кожного мешканця громади. Не смітити, не палити сухої трави або на ділі запобігати палінню – це не складно, але то маємо робити всі разом. Тому, долучайтеся до наших заходів. Таким чином ми разом зробимо громаду кращою», – зазначає Віталій Шевченко.
Довідково:
Проект «Екологічний патруль» реалізовується в рамках ініціативи IOM Ukraine «Долучайся, створюй, взаємодій: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад» за фінансування Посольства Великої Британії в Україні та підтримки Міністерства молоді та спорту України.