17 вересня у Луцьку завершився триденний базовий навчальний тренінг програми «Молодіжний працівник», який є першим навчальним рівнем цієї програми.
«Молодіжний працівник» реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту України, UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Державного інституту сімейної та молодіжної політики. Організатори тренінгу: Волинський обласний молодіжний центр.
За результатами відбору учасниками тренінгу регіонального рівня стали працівники освіти, лідери та активісти громадських організацій, працівники громадського сектору, державні службовці, які працюють з молоддю, тренери різних галузей та представники поліції. Тренінг зібрав учасників з багатьох міст та селищ Волині: Луцька, Ковеля, Горохова Шацька, Торчина, Боратина. Це надало можливість обмінятися досвідом і отримати певні знання для спільної реалізації регіональної молодіжної політики.
Під час навчання учасники тренінгу дізналися, що таке молодіжна політика, що з нею відбувається в Україні, який зміст молодіжної роботи, чим вона особлива, основи молодіжної політики, її значення та компетенції, необхідні молодіжним працівникам для ефективної роботи, чому важливо робити акцент на участі і залученості молоді, що означає бути молодіжним працівником в громаді, та як розвинути власні компетенції в молодіжній роботі.
«Реалізація державної програми «Молодіжний працівник» – це надважливий напрямок нашої роботи. Тренінг «Молодіжний працівник» – унікальний інструмент начання предстаників державного та громадського сектору в сфері молодіжної роботи. Кожен учасник отримує практичні та теоритичні знання та знаходить партнерів для подальшої роботи з молоддю», – розповіла організаторка та тренерка програми Яна Романюк.
Навчання відбувалося офлайн, воно було дуже цікаве та продуктивне. Тренери програми в.о. директора КУ «Волинський обласний молодіжний центр» Яна Романюк та директор Центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк Юрій Семчук доклали максимум зусиль, щоб програма тренінгу була насиченою та цікавою, а навчання для кожного учасника було не просто отриманням теоретичних та практичних знань, але й вдосконаленням спільної та групової роботи, практичних умінь та навичок. Учасники отримали також отримали масу позитивних емоцій та приємних вражень.
«Напевне б, в першу чергу, треба розповісти про отримані нові знання. Втім було дещо більше: учасники, класні люди, створили особливу натхненну атмосферу. Наповнилася .Програма була насичена дискусіями, презентаціями, інтерактивом, командними іграми. Сумувати ніхто не зміг, і не намагався», – ділиться своїми враженнями учасниця тренінгу Катерина Баришева.
«З перших хвилин тренінгу тренери налаштували аудиторію на плідну співпрацю і розуміння того, що ми – сила. Ми – це представники ГО, патрульні поліції, держслужбовці та, власне, молодь, яка теж була представлена на тренінгу. Цікаво, що за три дні покоління X,Y та Z працювали в командах, робили спільні презентації, обговорювали практичні кейси, відстоювали власне бачення і приходили до спільних рішень», – додає Людмила Мельник.
Учасники, що успішно закінчили навчання, отримають державні сертифікати про проходження базового тренінгу за Програмою «Молодіжний працівник».
- Довідка: Реалізація Програми «Молодіжний працівник» розпочалася у 2014 році за підтримки Програми розвитку ООН України та у співпраці з Міністерством молоді та спорту України й Державним інститутом сімейної та молодіжної політики. Впровадження Програми «Молодіжний працівник» в Україні – це унікальна можливість підвищити професійний рівень представників державних службовців та громадських об’єднань, які працюють з молоддю, що сприятиме збільшенню кількості молоді, яка бере участь у формуванні молодіжної політики, та посилить на загальнодержавному рівні взаємодію державних та молодіжних громадських інституцій щодо соціального становлення молоді.