Хочете, щоб ваші сторінки у соціальних мережах були більш популярними? Або ж думаєте, як цікавіше висвітлювати роботу вашої громадської організації? Тоді вам не обійтися без відео. Ось тільки біда. Ви не маєта належної техніки та навик. Нічого страшного.
В цій статті ви прочитаєте поради, підготовлені “Громадським простором”, про те, як можна зробити хороше відео в “домашніх умовах”.
Використовуйте те, що у вас під рукою
Вам не потрібно купувати вигадливу камеру, щоб розпочати зйомку відео. Згодиться й смартфон, який стійко тримається на імпровізованій підставці, або навіть вбудована веб-камера вашого комп’ютера.
Однією з переваг цього ощадливого підходу є те, що вам, мабуть, не доведеться витрачати багато часу на ознайомлення зі своїм обладнанням. Швидше за все, ви раніше записували відео на телефон або використовували веб-камеру для зустрічі. Отже, замість того, щоб витрачати години на читання інструкцій та вивчення того, як користуватися новою камерою, ви можете розпочати просто з того, що маєте.
Створіть фончик
Вам не конче потрібно сидіти в шикарній студії, щоб ваші відео виглядали добре. Все, що вам дійсно потрібно, — це незахаращений фон: кут вашої вітальні чи навіть стіна за робочим столом.
І хоч ваше тло не повинно відволікати увагу, все ж воно не має бути нудним. Картина, рослина в горщиках або книжкова шафа можуть зробити зображення цікавішим, не відволікаючи від того, що ви намагаєтесь сказати.
Пам’ятайте про світло
Ми всі бачили, як професійні фотографи та відеооператори використовують різні освітлювальні прилади, парасольки та інші інструменти, щоб отримати правильне освітлення. Не лякайтеся: ніхто не очікує, що ви зможете відтворити цю тонко налаштовану композицію з дому. Але вам також не сподобається, якщо глядачі, примруживши очі, будуть розшукувати вас у темній кімнаті.
Професійні відео-світильники, зокрема, світлодіодний світильник, можуть надати вам м’яке природне сяйво, незалежно від того, де ви знімаєте у своєму будинку. Детальніше про це, Wistia опублікувала інформативну підказку щодо освітлення. Але оскільки у вас немає бюджету на професійне освітлювальне обладнання, тож просто переконайтеся, що на передньому плані ви освітлені хорошою лампою або абсолютно безкоштовним джерелом світла — сонцем!
Коли важко позбутися відблисків, спробуйте накинути на вікно легке простирадло або два. Просто пограйтеся, поки ваш простір не буде освітлений на ваш смак. Якщо спроба вийшла чіткою і притомною для вас, це, швидше за все, буде добре виглядати для вашої аудиторії. Але якщо ви й досі не впевнені, запитайте думку друга чи подруги.
Подбайте про те, щоб не заважав фоновий шум
Професійне обладнання може підвищити якість звуку, але це не є обов’язковою умовою. Ви можете захоплювати якісний звук й без дорогого мікрофона.
Головне — переконатися, що мікрофон достатньо близько до об’єкта зйомки. Якщо у вас є доступ до другого смартфона — або ви можете попросити когось розлучитися з ним на деякий час, — подумайте про те, щоб повісити другий телефон безпосередньо над об’єктом (і поза рамкою, звичайно) та записати звук за допомогою нього.
Створюючи остаточний фрагмент, використовуйте аудіо запис замість звуку з вашого відео. Поплескайте один раз, коли ви починаєте запис, щоб було легко синхронізувати якісніший звук із аудіо запису.
Крім того, остерігайтеся гудіння та деренчання на фоні.
Справа в тому, що ми звикаємо до певних шумів вдома, наприклад, від наших пральних машин та кондиціонерів. Ми можемо й не помітити їх, коли робимо зйомку, але прихильники, які дивляться відео, помітять. Ці тонкі звуки ускладнюють можливість розчути ваші слова і можуть дратувати людей, які слухають через навушники, тому вимкніть будь-яке обладнання, яке видає шум.
Почистіть свою історію за допомогою редагування
Функції редагування відео для смартфонів постійно вдосконалюється, а інструменти для редагування, які входять у стандартну комплектацію відеопрограм на вашому телефоні, можуть чудово працювати для тих випадкових відео, де не очікується супер шліфування.
Але якщо ж ви витрачаєте на редагування більше кількох хвилин, то ви, мабуть, захочете редагувати на робочому столі. Нині пропонуються десятки програм на вибір для редагування відео, багатьма з яких ви можете скористатися або випробувати безкоштовно. Ці самі програми можуть полегшити накладання візуальних елементів сторітелінгу, таких як графіка, люди та текст, що може утримати увагу глядачів.
Заволодійте увагою швидко
Плануючи та редагуючи своє відео, запитайте себе, чи даєте ви аудиторії достатньо протягом перших 10 секунд, щоб спокусити людей переглянути решту відео.
В умовах скролінгової природи соціальних медіа, коли стрічку гортають досить швидко, як правило, потрібно лише кілька секунд, щоб переконати когось зупинитися і трохи затриматися.
Тож упевніться, що протягом перших 10 секунд ви даєте глядачам вагому причину продовжувати перегляд, наприклад, подаючи цікавезну статистику або зворушливу деталь історії, яку вони захочуть почути.
Стислість
Більш довгі відео можуть працювати чудово залежно від вашої мети, але загалом люди віддають перевагу коротшим відео. Внутрішнє дослідження LinkedIn за 2018 рік показало, що відеоролики менше 30 секунд демонструють на 200% підйом у переглядах. Націлювання на короткі та милі відео також спрощує вашу роботу з точки зору зйомок і може полегшити отримання підтримки від інших (врешті-решт, легше дивитися відео на 30 секунд, ніж на 30 хвилин).
Якщо ви редагували-редагували, і поки не зможете редагувати більше, а ваше відео й досі здається занадто довгим, подумайте, як можна його розділити на сегменти. Можливо, це буде серія. Або ви можете розбити це на кілька історій, які послідовно запускаються в Instagram.
Що далі?
Якщо ретельно виконувати усі ці поради, то буде бомбезне відео? Ну як вам сказати – універсальних дієвих порад немає. Якщо у вас взагалі відсутні потрібні навики, то миттєвого чуда не чекайте. Хороший результат ви досягненете лише з часом і практикою. Водночас, все вищесказане точно допоможе вам покращити ваш відеоконтент.