Центр громадського здоров’я МОЗ України створив «Калькулятор життя» — онлайн-інструмент, що допоможе оцінити довголіття людини.
На здоров’я та тривалість життя людини впливає епігенетика — чинники, що впливають на довголіття:
- харчові звички;
- місце проживання;
- фізична активність;
- ставлення до здоров’я;
- доступ до медичних послуг.
Крім цього, важливу роль відіграє наявність або відсутність поганих звичок, зокрема, вживання алкоголю та куріння, а також наявність певних захворювань.
Що таке очікувана тривалість життя та як її рахують.
Очікувана тривалість життя – це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність. Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.
Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.
Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, ми створюємо умови для прожиття додаткових років або навпаки – віднімаємо кілька.
Як порахувати очікувану тривалість життя за допомогою «Калькулятора життя»?
- Заходьте на сайт – https://life-calc.phc.org.ua/
- Заповнюйте усі пункти опитувальника, не пропускайте жоден.
- Отримайте результат та проаналізуйте, які звички впливають на ваше довголіття.
- Ділиться з друзями результатом у соціальних мережах.
Над створенням «Калькулятора життя» працювали досвідчені лікарі, фахівці з медичної кібернетики, що представляють Центр громадського здоров’я України та Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України. Структура проєкту створена на базі Big Life, яку створили фахівці з Оттави (Канада).