8 червня відбулась зустріч з архітектором Володимиром Цапюком, де Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк разом із ГО «Семигора» детально обговорили Центральний парк імені Лесі Українки.
На гутірці спільно шукали шляхи до покращення парку та комунікації щодо нього
«Зустріч видалася мега цікавою, оскільки подібного у нас в місті ми ще не зустрічали. Ми раді були поговорити з професіоналом своєї справи – Володимиром Цапюком. Він як архітектор, а ми як урбаністи, змогли разом поглянути на Центральний парк так, як цього ніхто не робить – згори, та подивитися на його функціонування сьогодні», – поділився представник ГО «Семигора» Андрій.
Спільними зусиллями учасники гутірки змогли виділити реальні переваги та недоліки парку, а також запропонувати ряд ідей, які змогли б зробити цей простір привабливішим для різних соціальних груп Луцька.
«Серед важливих тем: ми зійшлися на думці, що вулиця Глушець грає одну з найважливіших ролей в контексті потоків людей до парку. Оскільки зараз там великий потік автівок, а в людей забрали нормальний перехід і замінили на 70-ти секундний світлофор, то варто працювати з проектуванням вулиці. Так, пріоритетність на збільшення можливих та безпечних переходів по всій вулиці, із застосуванням “лежачих поліцейських” чудовий перший крок. Окрім цього, в парку можна стимулювати створення просторів, які будуть захищати від дощу, адже зараз таких майже немає. Так, мова йде за альтанки, які могли би знаходиться неподалік центральних доріг у парку, так вони забезпечили б контроль з боку громадськості, щоб не було неправомірних дій, і це чудове місце для схову від дощу», – розповів координатор Андрій.
Семиярусна гора, як перша урбаністична громадська організація в місті, планує розвивати цю тему надалі, проводити більше дискусій щодо вже сформованих ініціатив та, найголовніше, створювати попит з боку суспільства на це.



