Є багато роботодавців, які кажуть, що готові взяти на роботу студента без досвіду. Але перед тим, як запросити такого студента на співбесіду, вони хочуть глянути на резюме. А як бути тим, хто раніше ніде не працював? Studway відповідає кар’єрна консультантка, НR та рекрутерка Надія Бєлецька.
Які пункти є обов’язковими у структурі резюме?
По-перше, загальна інформація: ПІБ, фото, контакти і посада, на яку претендуєш. Після вступної інформації зазвичай зазначають досвід роботи, а якщо він відсутній – можна звернутися до профорієнтолога або ж кар’єрного консультанта за допомогою.
Ще один важливий пункт резюме – навички. Треба пам’ятати, що роботодавці звертають увагу як на професійні навички, так і на особисті – soft skills. Їх можна показати вже під час співбесіди: це твоє вміння спілкуватися, знаходити спільну мову з іншими, швидко приймати рішення.
Наступні пункти, які необхідно згадати у своєму резюме – освіта, курси і знання мов. Тут важливо вказати свою формальну освіту: місце навчання, факультет, спеціальність, а також неформальну освіту, як-от курси, тренінги, за допомогою яких ти зміг здобути певні навички, що будуть корисними для посади, на яку претендуєш. Треба мати підтвердження твоїх вмінь так само як і рівня володіння іноземною мовою.
Оформлюючи резюме, зверни увагу та стиль та дизайн. Не забудь перевірити текст на граматичні чи лексичні помилки.
Як заповнити пункт «досвід роботи»?
Резюме необхідне для того, щоб рекрутер чи роботодавець міг дізнатись про досвід роботи кандидата й зрозуміти, чи володіє він навичками, які необхідні для посади.
Та навіть якщо ти ще ніде не працював, все одно має бути щось, що допомогло тобі проявити себе й здобути практичні навички: проекти, волонтерство, фриланс.
Що найбільше цінують роботодавці в студентах?
Роботодавці завжди цінують в кандидатах проактивність, бажання вчитися та розвиватися. Важливими навичками також є уміння донести свою думку, комунікативні навички та командна робота, а також вміння робити презентації.
Роботодавець також шукає людину, з якою йому комфортно працювати. Будь щирим, щоб самому зрозуміти, чи зручно тобі буде в майбутньому колективі і як почуватимуться поруч з тобою колеги.
Що написати в резюме, щоб рекрутер точно звернув на нього увагу?
Якщо хочеш отримати відповідь, не забудь:
- обрати вдале фото
- вказати бажану посаду
- напиши правду, не перебільшуй, вся інформація має бути достовірна
- не вживай шаблонних слів
- напиши короткий супровідний лист
Яке значення відіграє супровідний лист?
Супровідний лист – це твій козир. Саме супровідний лист має відповісти на питання, чому рекрутер має звернути увагу саме на тебе. Ідеальний супровідний лист – невеликий, не надто офіційний, без дублювання інформації з резюме.
Структурно лист має поділятись на такі частини:
Вступна: відрекомендуйся і вкажи причину, чому ти надсилаєш лист (відгукуєшся на розміщену вакансію чи пропонуєш свої послуги компанії, яка поки не шукає працівників);
Основна: розкажи про своє сучасне професійне становище, перелічи свої скіли, але в жодному разі не наголошуй на відсутності досвіду, адже роботодавець подумає, що твоя основна ціль – просто отримати бажаний досвід;
Мотиваційна: розкажи, чому тебе зацікавила ця вакансія, якою ти уявляєш свою роботу в компанії та яку користь їй можеш принести; Подякуй за те, що тобі приділили час і прочитали твій лист.
«Не забувай про те, що пошук роботи – це теж робота. І як ти цю роботу зробиш, такого результату й досягнеш», – каже Надія.