Давнє німецьке прислів’я каже: «Ти головне їж, а апетит з’явиться». До чого тут вивчення іноземної мови? Елементарно. Візьміться за підручники, а натхнення до вивчення прийде саме.
Мов у світі є досить багато, інколи визначитись з вибором найбільш необхідної, складно. Звичайно, можна піти легким шляхом щодо її вибору, тобто знайти найближчу для себе шляхом хобі чи уподобань. Але чи вона перспективна?
До вашої уваги ТОП-10 іноземних мов, які нині не лише перспективні, але й цікаві для вивчення.
- Почнемо з англійської мови. Ця мова говорить сама за себе, тому писати багато про її перспективи, сфери у яких вона використовується – не будемо. Англійська – це мова міжнародного спілкування, її вивчають практично у всіх країнах. Нею розмовляє великий відсоток населення планети. Який з кожним роком зростає.
- Польська мова – особливо для України є перспективною. Польща найближча сусідка, а значить і частково мова бізнесу. Крім того, у Польщі чимало українських студентів, які навчаються на найрізноманітніших факультетах.
- Німецька – це мова №2 у Європі після англійською. Це мова техніки і фінансів. Німецькою розмовляють в понад 40 країнах світу. Знання німецької мови є необхідним для успішного працевлаштування у більшості країн Європейського Союзу. В порівнянні з іншими мовами, німецька досить легка для вивчення.
- Французька – це мова мистецтва, моди та хорошого кіно. Франція досі вважається ознакою хорошого смаку. Цією мовою розмовляють в понад 30 країнах світу. Хоча й вивчити французьку не легко (вона одна з найскладніших мов), але вона має прекрасну на слух вимову.
- Іспанська – мова не лише Іспанії, але й значної частини світу. Практично уся Латинська Америка розмовляє цією мовою. Ця чимала кількість країн стала не лише культурними, але й туристичними центрами світу. Тому для майбутньої кар’єри іспанська мова також є доволі перспективною.
- Китайська – недарма Китай є найбільш заселеною країною світу. Під китайською мовою розуміється найпоширеніший у країні діалект – його мандарин. Цією мовою розмовляють не лише у Китайській Народній Республіці, але також у країнах Східно-Азіатського регіону, частково в Японії та Південній Кореї. Попит на вивчення китайської зростає дуже стрімко. Особливо популярною в українських школах мова стала у 2013 році. Китайська – також мова бізнесу, та й корисна просто для перекладу більшості інструкцій побутової техніки.
- Японська – мова технічного прогресу. Усе частіше нею проводять наукові конференції в Україні. Спочатку цю мову вивчали любителі японської моди – суші, японського кіно, творчості Харукі Муракамі. Японська також належить до складних мов, існує суворий ієрархічний лад рівнів ввічливості, навіть є слова, які не мають права вимовляти жінки або чоловіки.
- Італійська – мова, яку за мелодійність порівнюють з українською. Як і французька, італійська – мова моди. За граматикою мова не складна, і дечим схожа до іспанської. Зазвичай мову вивчають поціновувачі мистецтва, музики та опери.
- Арабська – найпоширеніша мова західної Азії, та північної Африки. Цікавим є те, що напрямок арабського письма – справа наліво. В останні роки арабська починає свій успішний і бурхливий розвиток. Технічний прогрес деяких арабських країн досягає рівня Китаю та Японії, що робить арабську однією з основних мов для бізнесу.
- Турецька – мова поширена у значній частині інших країн Азії, та навіть Європи. Турецьку мову в Україні почали викладати й досліджувати з часу набуття незалежності. Можливо, ця мова не настільки перспективна як інші, але вона стала популярною буквально за останні декілька років.